Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Zdrowie > Piekarnia Tyrolska partnerem Europejskiej Nocy Naukowców >

KATEGORIE

Piekarnia Tyrolska partnerem Europejskiej Nocy Naukowców

Piekarnia Tyrolska partnerem Europejskiej Nocy Naukowców

2013-08-07

Jak żyć "w zdrowym stylu"?

W ostatni piątek września 2013 r. równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbędzie się w Noc Naukowców. W Polsce akcja realizowana będzie w Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie a także w Gliwicach, Tarnowie i Nowym Sączu. Partnerem Nocy... jest Piekarnia Tyrolska

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Europy, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca. Program wydarzenia został przygotowany tak, aby każdy uczestnik w zależności od wieku lub zainteresowań znalazł coś ciekawego dla siebie.

W czasie „Olsztyńskiej  Nocy Naukowców 2013” odbędą się  pokazy, eksperymenty z udziałem publiczności, warsztaty, spotkania z naukowcami, koncerty pod wspólnym hasłem  „Zdrowy styl życia, jak poprawić bezpieczeństwo, nie tylko na drodze…”

Wieczór rozpocznie się prezentacją pt. „Na czym polega zdrowy styl życia?” - dr n. med. Joanna Białkowska (Kliniczny Oddział Rehabilitacji - Uniwersytecki Szpital Kliniczny)

Z instruktażem zachowań w przypadku ataku zwierzęcia oraz prelekcją pt. "Jak rozpoznać intencje psa?", zapoznają uczestników funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze służbowym psem tropiącym pracującym na granicy.

Pokaz postępowania w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia (udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej - resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opatrywanie ran, kontakt ze służbami ratunkowymi) zaprezentują pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Kolejne atrakcje to prezentacja multimedialna zagrożeń na drodze prowokowanych przez uzależnienia  z komentarzem Krzysztofa Hołowczyca, symulacja prowadzenia pojazdu po spożyciu narkotyków i alkoholu - „Alkogogle”, pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Uczestnicy Nocy będą degustować produkty Piekarni Tyrolska a dietetycy pomogą w zdobyciu wiedzy na temat  odróżniania produktów zdrowych i niezdrowych.

Noc Naukowców zakończy występ artystyczny Kapeli Jakubowej.

wiecej na -> www.dninauki.uwm.edu.pl

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.