Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Produkcja >

KATEGORIE

Produkcja

W naszym zakładzie łączymy nowoczesną technologię z tradycyjnymi metodami wypieku.

Wszystkie nasze produkty powstają jedynie na naturalnym wytwarzanym przez nas zakwasie.

Pod żadnym pozorem nie używamy substancji przedłużających trwałość produktów.

Wypiek prowadzony jest w piecach  Thermorollomat.

Konstrukcja pieca Thermorollomat pozwala na prowadzenie wypieku wielu asortymentów, z których każdy charakteryzuje się różnymi wymogami co do parametrów wypiekowych.

System rozprowadzenia ciepła poprzez termoolej gwarantuje nie tylko idealną równość wypieku ale co równie ważne zapewnia najwyższą jakość produktu.

Dlaczego możemy mówić o znacznie wyższej jakości produktu ? – otóż w piecu termoolejowym mamy do czynienia z procesem wypiekowym „małoagresywnym”. Oznacza to, że różnica pomiędzy temperaturą medium grzewczego (termooleju) a wymaganą temperaturą wypiekową dla pieczonego produktu wynosi tylko 20-30 stopni gdy tymczasem w piecu przelotowym cyklotermicznym różnica ta wynosi aż około 100 stopni.Jednym z podstawowych efektów tej różnicy jest doskonałe upieczenie produktu z jednoczesnym zachowaniem znacznie większej wilgotności miękiszu, co oczywiście ma wpływ na zachowanie dłuższej świeżości.

Wszystkie parametry dotyczące pracy pieca oraz parametry wypiekowe w piecu Thermorollomat wprowadzane są do centralnego komputera sterującego.

Komunikacja użytkownika z komputerem odbywa się poprzez 14 calowy ekran dotykowy. Poprzez bardzo przejrzysty sposób wizualizacji zachodzących procesów, obsługa pieca w każdym momencie może kontrolować wszystkie fazy wypieków na wszystkich pólkach.
Podstawowe dane wyświetlane na ekranie to:
– nazwy produktów znajdujących się w danej chwili na półkach
– temperatury zadane i aktualne
– stan zaparowania
– dokładny czas, który pozostał do zakończenia wypieku każdej partii pieczywa znajdującego się w piecu.

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.