Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Projekty UE - aktualności > Kuch Warmiński >

KATEGORIE

Kuch Warmiński

Kuch Warmiński

2021-01-25

Powrót
Kuch Warmiński na 158 rocznicę powstania

Kuch Warmiński na 158 rocznicę powstania

2021-01-24
22 stycznia 2021 roku w Dobrym Mieście odbyły się wojewódzkie obchody 158 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Na Placu św. Katarzyny Aleksandryjskiej zapłonęło powstańcze ognisko pamięci a w Bazylice Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych odprawiona została msza święta w intencji poległych powstańców i Ojczyzny. Obchodom patronowali wojewoda Artur Chojecki i burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski.
Uczestnicy obchodów częstowani byli Kuchem warmińskim przygotowanym przez naszą piekarnię. Zebraliśmy entuzjastyczne opinie co do walorów smakowych kucha, za które dziękujemy.
Kuch został przygotowany w ramach Osi priorytetowej 1 - „Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur”, Działania 1.5- „Nowoczesne firmy”, Poddziałania 1.5.2 -„Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu „Dawne i niezapomniane receptury nowoczesnym sposobem i myślą technologiczną przedsiębiorstwa Piekarnia Tyrolska”.
  
Powrót
Kuch warmiński

Kuch warmiński

2020-08-23

Z dawnych czasów pozostały w gwarze warmińskiej takie oto wspomnienia "To już świnta, mujenu. Wano wejta, jak ten czas leci. Co łu noju na świnta żeśwa gotowali i piekli? Zawsze były jejka malowane, jaka sałatka, jaka szinka, ale to różne były i co słodkiego - kuch, to pamiętam. Kuch był na każde świnta i w co która niedziele."
Już niedługo poznacie smak Kucha warmińskiego przygotowanego przez Piekarnię Tyrolską w ramach ramach Osi priorytetowej 1 - „Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur”, Działania 1.5- „Nowoczesne firmy”, Poddziałania 1.5.2 -„ Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu „Dawne i niezapomniane receptury nowoczesnym sposobem i myślą technologiczną przedsiębiorstwa Piekarnia Tyrolska”, Szczegóły projektu w zakładce Fundusze Europejskie.

Powrót
Kuch Warmiński

Kuch Warmiński

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.