Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > Nowa grupa produktowa pieczywa >

KATEGORIE

Nowa grupa produktowa pieczywa

Nowa grupa produktowa pieczywa

2020-05-17

Naukowcy z Katedry Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej przeprowadzili badania, których następstwem być opracowanie technologii produkcji prozdrowotnego pieczywa. Analizie poddano ziarna łubinu, okazało się  że mogą być one świetną alternatywą dla drogiego, importowanego surowca używanego w branży piekarskiej, jakim jest soja. Łubin, który ma niewielkie wymagania glebowe, powszechnie występuje w Polsce, jest bogaty w wysokiej jakości białko. Lista zalet łubinu jest dużo większa. Posiada on najniższy indeks glikemiczny spośród roślin strączkowych, obniża poziom glukozy we krwi. Jest bogaty w antyoksydanty, co  opóźnia proces starzenia organizmu.

Łubin ma dobry wpływ na układ krążenia, jest źródłem argininy, a więc chroni przed zawałem serca i problemami z żylakami. Posiada dużo błonnika – jest sycący i zdrowy dla układu pokarmowego. Jest dobrym źródłem kwasu foliowego – zalecany kobietom w ciąży i parom starającym się o potomstwo.

.Pieczywo wyprodukowane według nowej technologii charakteryzuje się wyższą zawartością białka, wyższymi właściwościami przeciwutleniającymi oraz niższą zawartością cukrów. Pieczywo ma ponad dwukrotnie większą  zawartość witaminy B9 i C niż obecnie oferowane na rynku i odegrać może istotną rolę w profilaktyce wielu chorób cywilizacji np.: miażdżyca, cukrzyca, zaćma, choroba Parkinsona i Alzhaimera. 

Nowa grupa produktowa pieczywa przygotowana została w wyniku realizacji projektu „Wdrożenie wyników prac B+R i uruchomienia produkcji innowacyjnej grupy pieczywa Piekarni Tyrolskiej” dofinansowanego z Funduszy Unii Europejskiej

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.