Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Projekty UE - aktualności > Prozdrowotne właściwości nowego pieczywa >

KATEGORIE

Prozdrowotne właściwości nowego pieczywa

Prozdrowotne właściwości nowego pieczywa

2020-06-01

 

Prozdrowotne właściwości buraka poddano doświadczeniom naukowym w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt. „Wdrożenie wyników prac B+R i uruchomienie produkcji innowacyjnej grupy pieczywa Piekarni Tyrolska. W efekcie przeprowadzonych działań przygotowano receptury z wykorzystaniem buraków.
Dzięki temu uzyskano produkty piekarnicze , które mogą być uzupełnieniem diety diabetyków, składnikami diety odchudzającej, polegającej na spożywaniu pokarmów o obniżonej wartości energetycznej w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Dzięki dodaniu buraka, przygotowanego według nowatorskiego sposobu , pieczywo ma wyższą zawartośc witaminy B9

Obecnie w produktach dostępnych na rynku najczęściej praktykuje się wzbogacanie mąki do wypieku chleba kwasem foliowym. Nie jest to naturalne źródło łatwo przyswajalnych folianów.
Nasz produkt piekarniczy uzupełnienia kwas foliowy w diecie.

Kwas foliowy to niezbędny składnik diety człowieka. Zapasy kwasu foliowego w organizmie zmniejszają się z powodu złej diety, niezdrowych nawyków - picia kawy i alkoholu, palenia papierosów. Jego niedobory, uzupełnić może odpowiednie pożywienie.
Witamina B9, może odegrać zasadniczą rolę w obniżeniu ryzyka zapadalności na choroby, które dzisiaj są główną przyczyną zgonów w naszym kraju (zawał serca i udar mózgu).

Nowa grupa produktowa pieczywa  przygotowana została w wyniku realizacji projektu „Wdrożenie wyników prac B+R i uruchomienia produkcji innowacyjnej grupy pieczywa Piekarni Tyrolskiej” dofinansowanego z Funduszy Unii Europejskiej

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.