Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > Tłusty czwartek >

KATEGORIE

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

2019-03-01

Z okazji Tłustego Czwartku pączkiem Piekarni Tyrolskiej pełnym farszu z dzikiej róży, źródła witaminy C złagodziliśmy rozłąkę z rodzicami małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie,
Harcerze z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Warmińsko-Mazurski rozdali w szpitalu 150 pączków, aby zadość uczynić staremu polskiemu przysłowiu - "Kto w Tłusty Czwartek dogodzi swemu podniebieniu, pomyślnie ułoży się mu cały następny rok".
Radość na twarzach najmłodszych pacjentów i trochę starszego personelu były najlepszym podziękowaniem za nasze wsparcie.

Powrót
Uruchomienia głównego pieca

Uruchomienia głównego pieca

2019-02-22

19 lutego 2019 , na terenie budowy nowego zakładu produkcyjnego Piekarni Tyrolska odbyło się uroczyste uruchomienia głównego pieca piekarni. Ceremonii dokonał wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Nasza nowa wielka piekarnia powstanie przy drodze krajowej nr 16 w pobliżu Barczewa i docelowo produkować będzie 100 tysięcy bochenków dziennie, a 150 osób znajdzie w niej zatrudnienie po uzyskaniu pełnych mocy produkcyjnych przedsięwzięcia.

Zakład ma powierzchnię około 21 tysięcy m². Blisko 40%  kosztów związanych z jego budową pozyskano dzięki Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jako refundację z programu wdrażania prac badawczo-rozwojowych.

Zdaniem Jarosław Goszczyckiego, właściciela piekarni, tylko nowoczesność i wysoka jakość produktu da polskiej firmie szansę w konkurencji z zagranicznymi  hipermarketami. "W nowej piekarni uruchomiona zostanie produkcja prozdrowotnego pieczywa z wykorzystaniem białka pozyskanego z upraw łubinu w Polsce oraz polskich warzyw. Receptury produkcyjne to rezultat specjalistycznych badań naukowych przeprowadzonych przez Katedrę Technologii i Biotechnologii Politechniki Gdańskiej".

Zakład będzie przyjazny środowisku - wyposażono go m.in. w urządzenia odzyskujące ciepło. Dzięki nim, bez konieczności wykorzystywania innych paliw, możliwe będzie nie tylko ogrzanie całej wody użytkowej (technologicznej i sanitarnej) w zakładzie, ale także ogrzanie budynku. Co więcej, w piekarni zastosowano innowacyjną technologię pozwalającą zmniejszyć zużycie energii i gazu, a jednocześnie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń.

Powrót
Wystawa w Reszlu

Wystawa w Reszlu

2018-11-05

Z wystawą o twórcach odzyskanej w 1918 niepodległości tj. Józefie Piłsudskim i Kazimierzu Sosnkowskim dotarliśmy do Reszla. Nasz patriotyczny chleb, znowu zbierał same pochwały. Chleb został wypieczony według orginalnej receptury z roku 1916.

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.