Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > Chleb dla Twojej wątroby >

KATEGORIE

Chleb dla Twojej wątroby

Chleb dla Twojej wątroby

2019-05-17

Chleb dla Twojej wątroby

Nasza piekarnia uruchomiła produkcje wyjątkowego, prozdrowotnego pieczywa; chleba wypełnionego ziarnami ostropestu plamistego.
Naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w wyniku badań nad ziarnami ostropestu udowodnili, że ze względu na bogaty skład chemiczny, a w szczególności zawartość sylimaryny, mogą stanowić one cenny składnik żywności funkcjonalnej. Stosowanie ziaren ostropestu jako dodatku do pieczywa, mogłoby zapewnić systematyczną ochronę wątroby. Wysoka zawartość oleju, o bogatym składzie kwasów tłuszczowych, oraz włókno pokarmowe powinno oddziaływać odżywczo i dietetycznie. Eksperymentalne wypieki wykazały, że ziarna ostropestu nie powodują ujemnych zmian cech sensorycznych pieczywa.
Ostropest to prawdziwy fenomen ziołolecznictwa znany od kilku tysięcy lat. Zawiera sylimarynę, która sama jest antyoksydantem, a ponadto regeneruje komórki wątroby i chroni je przed szkodliwym działaniem toksyn i alkoholu. Łagodzi dolegliwości żołądka i wątroby wywołane długotrwałym przyjmowaniem leków. Wspomaga regenerację komórek oraz zapobiega odkładaniu się w nich kolagenu, tym samym hamując zmiany martwicze.
Oprócz działań sprzyjających wątrobie ostropest ma korzystny wpływ na stan skóry. Wspomaga walkę z trądzikiem. Olej z ostropestu zmniejsza zaczerwienienia, rozjaśnia cerę oraz poprawia zdolności regeneracyjne skóry.
Chleb z ziarnami ostropestu plamistego tylko w sklepach sieci Piekarni Tyrolskiej i Typolskiej. 

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.