Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > NAGRODY DLA PATRIOTÓW GOSPODARCZYCH >

KATEGORIE

NAGRODY DLA PATRIOTÓW GOSPODARCZYCH

NAGRODY DLA PATRIOTÓW GOSPODARCZYCH

2018-04-03

W środę 04 kwietnia  2018 r. o godz.15 w 224 rocznicę zwycięstwa pod Racławicami, w sali Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, odbędzie   się uroczysta VI Gala Przedsiębiorczości „Kosynierzy Przedsiębiorczości”. Partnerem wydarzenia jest Piekarnia Tyrolska.

  Idea wyróżnienia nawiązuje do tradycji formacji zbrojnej uczestniczącej w polskich powstaniach niepodległościowych zwanej kosynierami.

 

 „Kosynier-wczoraj jeszcze chłop, który przez akt nastawienia kosy na sztorc zrywa z poddańczą przeszłością, domagając się ekonomicznej i politycznej podmiotowości oraz partycypacji w procesie decyzyjnym- to symbol Polski walczącej-od insurekcji kościuszkowskiej aż po kampanię wrześniową.- stwierdza Wiesław Łubiński, przewodniczący kapituły wyróżnienia.

 

Podczas uroczystości tytułem „Kosyniera Przedsiębiorczości” zostaną nagrodzeni przedsiębiorcy. którzy reprezentują wyłącznie  polski kapitał, w prowadzonej działalności gospodarczej osiągają sukcesy i którym nieobca jest wrażliwość społeczna.  Laureaci wyróżnienia utożsamiają współcześnie patriotyzm kosynierów, rozumiany, jako oddolny poryw ku lepszemu bytowi, realizowany  nie poprzez wielkie przedsięwzięcia, ale drobne działania, na co dzień, które służą rozwojowi kraju.  

 

Gwiazdą wieczoru będzie Magdalena Kozakiewicz i zespół Flamingo.    

Honorowy patronat nad wydarzeniem roztoczyli: marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin i Piotr Sosnkowski, syn generała Kazimierza Sosnkowskiego.

 

Organizatorami  Gali jest Olsztyńska Loża BCC,  Związek  Piłsudczyków RP Oddział Olsztyński, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Grupa Szynaka-Meble. . Wydarzeniu partnerują :  Krajowa Izba  Doradców Podatkowych Oddział Warmińsko-Mazurski, Wydział  Nauk  Ekonomicznych UWM w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej   Olsztyn-Dobra Energia, PKO Bank Polski, Piekarnia Tyrolska, Sejmik Gospodarczy Warmii i Mazur Mir-Wit, Cukiernia Złoty Klucz, Firma Dachland, Prudential Polska.

 

Patronat medialny  TVP 3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak.

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.