Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > Bez marzeń niemożliwe jest realizowanie wielkich celów >

KATEGORIE

Bez marzeń niemożliwe jest realizowanie wielkich celów

Bez marzeń niemożliwe jest realizowanie wielkich celów

2017-11-27

5 grudnia 2017 roku minie 150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, racjonalisty i wielkiego marzyciela. Piłsudski odwołując się do Słowackiego uważał, że bez marzeń niemożliwe jest realizowanie wielkich celów. Takim marzeniem było doprowadzenie do niepodległości Polski, traktowane przez dużą część społeczeństwa jako fanaberia. Racjonalizm Piłsudskiego wsparty myśleniem romantycznym dał Polsce niepodległość.

Dla uczczenia rocznicy Związek Piłsudczyków RP, wraz z partnerami w tym z Piekarnią Tyrolską, organizuje w województwie warmińsko-mazurskim uroczyste obchody. W ich ramach odbędą się między innymi "sesje naukowe, koncerty, wystawy". Piekarnia Tyrolska, wyprodukuje dla uczczenia rocznicy specjalny chleb - Chleb Legionów.

Chleb Legionów po raz pierwszy wypieczony został w roku 2016 w rocznice Bitwy pod Kostiuchnówką, z mąki pochodzącej ze zboża zebranego na Ukrainie z pól bitwy. Receptura pochodzi z czasów I Wojny Światowej i pozyskana została dzięki zapisom kronikarskim oraz z materiałów wspomnieniowych żołnierzy legionów.

W trakcie uroczystości urodzinowych 300 bochenków chleba trafi bezpłatnie do mieszkańców regionu. W Janowie o godz. 10, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. W Nidzicy o godz. 11 pod tablicą Marszałka, a w Olsztynie o godz. 12 przy tabicy Marszałka (ul. Kosciuszki) odbędą się specjalne uroczystości urodzinowe, podczas których rozdamy bochenki Chleba Legionów. Podczas specjalnego przyjęcia urodzinowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie otrzyma Certyfikat Szkoły Promującej Niepodległą, ogólnopolskiego projektu realizowanego pod patronatem syna gen. Kazimierza Sosnkowskiego, najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego, Piotra Sosnkowskiego.

Zwieńczeniem obchodów będzie specjalny koncert, legendy polskiego rocka, zespołu Art Rock. Dochód z koncertu przekazany będzie na zakup pomocy dydaktycznych dla polskiej szkoły w Mejszogole na Litwie. Mejszogoła to miejscowość na Wileńszczyźnie, gdzie większość mieszkańców stanowią Polacy.

Uroczystościom patronują:
- Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki,
- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin,
- Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP gen. zw. Stanisław Władysław Śliwa,
- Piotr Sosnkowski syn gen. Kazimierza Sosnkowskiego

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.