Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > Aktualności > Benefis olsztyńskiego artysty >

KATEGORIE

Benefis olsztyńskiego artysty

Benefis olsztyńskiego artysty

2018-01-05

W ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się benefis wybitnego artysty Jana Pruskiego w 60 urodziny i 45 rocznicę pracy twórczej. W ramach wydarzenia odbędzie się aukcja prac artysty na rzecz WOŚP. Partnerem benefisu jest Piekarnia Tyrolska.

Jan Pruski urodził się w 1957 roku. Mieszka w Olsztynie, gdzie pracuje jako artysta malarz, rzeźbiarz i grafik. Swoją twórczość prezentował zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej (m. in. w Niemczech, Francji, Szwecji, Austrii i Danii), w wystawach indywidualnych oraz z innymi artystami. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych. Brał również udział w międzynarodowych sympozjach sztuki.

W 2004 roku reprezentował Polskę w indywidualnej wystawie w Paryżu w ramach projektu "Nowa Polska".

Jan Pruski w słowach Stanisława Tabisza "Jan Pruski lubuje się w powierzchniach zadrapanych, bogatych w różnego rodzaju faktury, kreślonych czy żłobionych spontanicznie arabeską ostrych linii. Linia stanowi dla artysty elementarny środek wyrazu. Nawet wtedy, kiedy maluje pędzlem jakieś frywolne i groteskowe postacie, to określa grubymi liniami ich zdeformowane kształty i sygnalne elementy jakiegoś otoczenia".

Powrót

NASZE POLECANE PRODUKTY

Nasza Piekarnia powstała w 1989 roku w niewielkim budynku przy ul. Boenigka 7d. Sprowadziliśmy do niej sprzęt z Austrii z okolic Tyrolu co dało pomysł nazwy. Na początku mieliśmy tylko jeden mały piec...

Czytaj więcej »

PARTNERZY

WSPIERAMY

Piekarnia Tyrolska | Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012

Projekt i realizacja: virtualmedia.pl, agencja reklamowa Olsztyn

ZDJĘCIA, VIDEO


Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.